Poradna pro zahrádkáře

Nový dotaz

Nový dotaz do poradny

součet 42 a 60

Odeslat
Obnovit

Poradna

Chtěli bychom mít pěknou, zdravou, udržovanou zahradu. Bohužel nejsme moc zdatní zahradníci, nemáme čas vybírat, co je pro kterou rostlinu vhodné. Dá se použít něco univerzálního?

V tomto případě doporučujeme použít velmi oblíbený, dobře prodávaný AGRO Zahradnický substrát s aktivním humusem. Je vynikající pro výsadbu a pěstování květin, zeleniny, okrasných keřů, ovocných stromů i mobilní zeleně, a to ve skleníku, na záhoně, zahradě a v mobilních kontejnerech. Substrát navíc obsahuje oblíbené hnojivo KRISTALON na 6 týdnů a soubor živin VITALITY KOMPLEX pro vitalitu a regeneraci rostlin.

Nezapomínejte na další výživu. Vhodným hnojivem pro celou zahradu je AGRO Zahradnické hnojivo s guánem a mořskými řasami. Toto univerzální bezchloridové granulované hnojivo obsahuje vysoké dávky živin ve formě okamžitě přijatelné pro rostliny, působící až 2 měsíce. Toto unikátní hnojivo je obohacené o přírodní hnojivo GUANO, což představuje zdroj dobře přijatelného fosforu. Obsažené mořské řasy jsou zdrojem minerálních látek a růstových hormonů pro vyšší stimulaci klíčení, prokořeňování a růst.

Rádi bychom si letos vypěstovali vlastní jahody. Co nejlepšího si můžeme koupit?

Pokud již máte zvolené vhodné místo pro výsadbu a máte zakoupeny zdravé sazenice, doporučujeme použít AGRO Substrát pro jahody. Substrát je vyroben z rašeliny a kvalitního vyzrálého kůrového humusu. Lze jej použít pro pěstování na záhonech i v nádobách. Substrát obsahuje základní živiny, stopové prvky a velmi oblíbené hnojivo KRISTALON na 6 týdnů. Poté rostlinky přihnojujte lehce rozpustnými hnojivy - např. Kristalon JAHODA nebo jiná hnojiva s obsahem dusíku, např. AGRO Kravský hnůj.

Chtěla bych doporučit substrát na muškáty. Moje kamarádka je má každý rok krásné. Údajně má substrát od vás.

Prvním krokem k úspěšnému pěstování je zvolit si vhodný, kvalitní substrát. V tomto případě doporučujeme použít AGRO SUBSTRÁT PRO PELARGONIE s aktivním humusem. Je směsí rašeliny, kvalitního vyzrálého humusu a jílu. Substrát je speciálně vyvinut pro potřeby pěstování balkónových rostlin, které potřebují k růstu a bohatému kvetení vysokou dávku živin. Výborně se v něm pěstují pelargonie, petunie, verbeny, lobelky, begonie, fuchsie, bidens a další balkonové rostliny. Můžete jej použít rovněž do samozavlažovacích truhlíků. Velkou výhodou substrátu je nepochybně to, že obsahuje velmi oblíbené krystalické hnojivo KRISTALON na 6 týdnů a soubor živin VITALITY Komplex pro vitalitu a regeneraci rostlin.

Zdá se mi, že po zimě mé pokojovky nevypadají tak zdravě, jako dřív. Mám strach, že jsem o ně přišla. Můžete mi poradit nějakou poslední záchranu?

Nemusíte mít strach. Zkuste jim dodat „živou vodu“.  Použijte AGRO Vitality komplex Pokojové rostliny. Přípravek je zvláště vhodný je pro rostliny oslabené, nerostoucí a zanedbané. Nejedná se o běžné hnojivo. Obsahuje přírodní enzymy a humusové látky, které rostlinu probudí k životu a dodají jí potřebnou energii k růstu a kvetení. Používáním zvýšíte odolnost rostlin proti stresům (sucho, přemokření apod.) Obsažené mikroprvky působí jako vitamíny. Přípravek působí regeneračně proti poškození chorobami a škůdci. Jedná se o přírodní doping pro Vaše rostliny.