Publikace: 09. Prosinec 2021

Prosincový Zahrádkář je právě na stáncích

Prosincové vydání časopisu Zahrádkář roku 2021 přináší pěstitelské rady, které se budou hodit v příští vegetační sezoně. Týkají se například solitérních a stínomilných trvalek o kterých se podrobněji rozepisuje Pavel Sekerka a Jana Kolková Rydvalová ve svých příspěvcích. Pokud potřebujete poradit se sortimentem rybízů, můžete oslovit zahrádkářského instruktora Ing. Václava Vohralíka z Mutějovic, nebo si prozatím přečíst více na straně 28.

V adventním čase si zdobíme své domovy. Mezi velmi oblíbené v posledních letech patří poinsettie nebo-li vánoční hvězdy. O jejich původu, ale i radách pro správný nákup a pěstování se dočtete více v příspěvku Dalibora Aufa.

Ptáčkům, kteří u nás zůstávají přes zimu, můžeme při dlouhodobé sněhové pokrývce pomoci přikrmováním. Jak jim správně prostřít stůl se dozvíte prostřednictvím článku Denisy Mikešové.

Promýšlíte-li dárek do zahrady, hodit se vám mohou podrobnosti o systémech zahradního odpadu včetně nákresů, jak fungují.

V příloze Zahrádkářka si příznivci pečení vánočního cukroví a dalších svátečních dobrot mohou vyzkoušet recepty Květy Korečkové. Tradici pečení mnichovických perníků Vám přiblíží Jan Stanzel v povídání s perníkářskou Radmilou Bělinovou. Vedle pečení cukroví mohou domov provonět i kořeněné čaje, které v tomto čase s oblibou uvítáme všichni. Typy na zajímavé směsi těchto vitamínových dobrot najdete rovněž uvnitř Zahrádkářky.

Příjemný adventní čas přeje, Zahrádkář.

Pokud řadíte i Vy nebo Vaši blízcí časopis Zahrádkář mezi své oblíbené časopisy o zahradě zajistěte si předplatné ještě letos za stávající cenu! Předplatné můžete věnovat i jako dárek, přičemž jako dárce si vyberte jeden z dárků.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz