Publikace: 28. Červenec 2020

Nový Zahrádkář je na stáncích

Shrnutí všech aktuálních prací pro Vás velmi přehledně připravil Ivan Dvořák v tradičním kalendáriu. To úvodní patří okrasným rostlinám, později cílí i na ovocnou a nakonec zeleninovou zahradu. Inspirujte se!

Trochu letního osvěžení je připraveno v příspěvku paní a pana Kolkových, kde se můžete u nich v zahradě ochladit čistotu nejpovolanější dvojice, zelené a bílé.

Fíkovník i u vás na zahradě? Realita současnosti jdoucí ruku v ruce se změnou klimatu. Více o tom jak sklidit až dvě sklizně v jednom roce, kam vysadit a jak vybrat odrůdu si přečtete v příspěvku Mariána Komžíka. Představíme Vám také novinky mezi slivoněmi „čerstvě“ zapsané do Státní odrůdové knihy ČR, v pomologické diskusi je pak na přetřesu Otava – kříženec odrůd Šampion a Jolana.

Ve vinici se zaměříme na listy. V posledních několika letech révu trápí příznaky fytoplazmového žloutnutí a červenání révy. O téměř bezvýchodnosti situace pojednává Pavel Pavloušek v ochraně rostlin. Naopak nabídku funkčních řešení, jak na choroby a škůdce a ještě přirozenou cestou popisuje Jana Nováková.