Publikace: 01. Duben 2019

Vyšel dubnový Zahrádkář s inspirací před začátkem sezóny!

Uvádí se, že na kvalitní přípravě závisí ze tří čtvrtin výsledek. Pozornost věnujeme výběru sazenic, semínek i travního osiva - pro zahradu u rodinného domu je ideální rekreační směs, která má vyvážený poměr mezi úzkolistými okrasnými druhy trávy.

Nastává sice teprve jaro, ale už nyní musíme rozmýšlet, či ideálně už mít rozmyšleno, co a kam si na zahradu vysejeme, vysázíme. Inspirativním příspěvkem je článek Ing. Jana Prášila, ředitele společnosti Semo, o květinách léta – slunečnicích. V sortimentu pro rok 2019 jsou v nabídce nové neokoukané či vhodnější odrůdy, zakrslé formy i giganti, v barvách typicky žluté slunečnice, červené i téměř černé.

Pokud někdo více než k estetické zahradě inklinuje k té užitkové, zbystřete nad novinkou dnes tolik oblíbených zimolezů. Ing. Dušan Nesrsta (UKZÚZ) popisuje v dubnovém Zahrádkáři odrůdu s udělenou ochranou práv v ČR zařazenou k druhu zimolez Lonicera caerulea var. kamtschatica ´Blue King´ s velmi dlouhými plody.

O tom, že mezi jedlé plody nemusí nutně patřit jen konvenční mrkve, ředkvičky, jabloně či meruňky se dozvíte v příspěvku „Jedlý les“ Jany Novákové. Jak tento smysluplný porost, založený na ekologických principech funguje a jak jej mít i u Vás doma si přečtěte více v rubrice Na cestě přátelské k přírodě i lidem.

Aprílová příloha Zahrádkářka je plná Velikonoc, a to nejen kulinářských tipů, ale i netradičních dekorací v podobě například svíček odlévaných ve skořápce, zahrádkářských kraslic evokujících například jahodu, švestku, mrkev či dle Vaší fantazie jiné plody :). Paní Míla Benešová předvede z obyčejného ubrousku velikonoční zajíčky, které zvládne každý a velikonoční tabule bude hned veselejší.

Koncem měsíce jak hodiny, do každé zahrádkářské rodiny. Časopis Zahrádkář!

Krásné jarní dny a veselé nadcházející Velikonoce a příjemné počtení!!!

 

 

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2019.

Oproti běžnému stánkovému prodeji je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.