Publikace: 05. Březen 2021

Březnový Zahrádkář je na stáncích

V březnovém čísle časopisu Zahrádkář se věnují více zelenině. Aby také ne, je ten pravý čas doma vysít rajčata, ale i jednoleté bylinky (majoránku, saturejku, bazalku), přesazovat sadbu paprik a lilků. Ven můžete začít vysévat mrkev, petržel, hrášky, cibuli, ředkvičky, kopr aj.
Také často na sáčcích s osivy či na popiskách jednotlivých odrůd zeleniny narážíte na neznámá slova? Právě pro Vás je připraven článek Zahrádkářská terminologie a výběr zaměřený na pomoc při orientaci v zahradnickém jazyce. Přehledný výběr mrkví připravila společnost MoravoSeed, zajímavé cibulové zeleniny pro rok 2021 naleznete v sortimentu firmy SEMO, a celou nabídku uzavírá článek o řepách a mangoldech. 
Mimo jiné se zastavili za prvním evropským pěstitelem hlohu peřenoklaného. Z neobvyklých ovocných dřevin vás seznámí s čínskou kdouloní a třetím dílem pokračují s jarními cibulovinami.
V příloze Zahrádkářka si můžete připravit kvašenou zeleninu podle Květy Korečkové a s Hankou Sládkovou si pochutnáte na luštěninových polévkách. Návod na jarní bylinkovou očistu si můžete přečíst v příspěvku Radmily Malinovské, a jak na sesazované jarní nádoby Vám poradí floristka Hana Šebestová Kindelmannová.

Březnové vydání tištěného časopisu Zahrádkář přináší předplatitelům monotematickou přílohu. Jarní Knihovnička (č. 29) roku 2021 nabízí podrobně zpracované téma chilli paprik.

Předplaťte si Váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2021 (12 čísel jen za 396 Kč). Oproti běžnému stánkovému prodeji (468 Kč) je předplatné cenově výhodnější a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře", vzorky osiv, hnojiv a s lednovým vydáním časopisu Vám přijde i stolní týdenní kalendář.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách: www.izahradkar.cz